QSL za pierwszą łączność

QSL za pierwszą łączność pod własnym znakiem, 31.03.2000 otrzymałem swoje pierwsze pozwolenie radiowe.

Wygląda na to, że przez zawirowania wirusowe 2020 roku przegapiłem okrągłą rocznicę. Na załączonej fotografii widać kartkę pocztową podesłaną jako kartę QSL – potwierdzenie mojej pierwszej łączności pod znakiem SQ6NEJ. Łączność przeprowadziłem na zbudowanym własnoręcznie dipolu półfalowym zamontowanym przy oknie oraz pożyczonym radiotelefonie Dragon SY-550. Na moje zawołanie na przemienniku SR6S na wielkiej Sowie odpowiedział Stanisław z Wałbrzycha SP6BGF.

W tym czasie najbardziej w uzyskaniu pozwolenia pomogli mi : nauczyciel elektroniki z Zespołu Szkół Elektroniczno-Energetycznych w Wałbrzychu Pan Marek Gerlach SQ6GSN oraz Roman SP6RYH z Kolc – bardzo Wam dziękuje!

Zadzierna 724 m n.p.m. SOTA SP/SS-019 – w piękną pogodę.

Niniejszym wpisem chciałbym zachęcić wszystkich którzy lubią spacerować górskimi ścieżkami  do wycieczki na Zadzierną. Szczyt niezbyt wysoki, nie znany zbyt szeroko ale nasz trud włożony w wędrówkę wynagradza zapierającymi dech w piersiach widokami. Widać piękne otoczenie Jeziora Bukowskiego (Jeziora Bukówka, czy zalewu Bukówka – także takie określenia zdarzało mi się usłyszeć lub przeczytać). Na załączonych fotografiach można zobaczyć przypadkowego turystę napawającego oczy krajobrazami oraz kawałek panoramy, jako ciekawostka podpowiem, że  na drugim zdjęciu udało się uchwycić szczyt Śnieżka (SOTA SP/KA-001). We wsi Paprotki u podnóży Zadziernej, można znaleźć także miejsca noclegowe, są dostępne domki, pole namiotowe z prysznicami , gospodarze goszczą także nieszczęśliwych posiadaczy przyczep kempingowych 🙂

SOTA SP/SS-019

Przypadkowo napotkany turysta zachwycony krajobrazem

 

 

SOTA SP/SS-019

Widok z Zadziernej SP/SS-019, na pierwszym planie Jezioro Bukówka, daleko w tle szczyt Śnieżki SP/KA-001

 

Kobyla Kopa 860 m n.p.m. SOTA SP/SW-006 – znowu dziura w chmurach

No i znowu się udało !
Od rana deszcz, całą drogę deszcz a na miejscu na czas wycieczki piękne słońce.
Wracamy do samochodów a tu znowu deszcz. Chciałbym żeby zawsze gdy wybieram się w góry udawało się z deszczem jak dzisiaj.
Tym razem zdobyliśmy Kobylą Kopę, miły spacer z Przełęczy Lądeckiej. Polecam przeskoczyć szlakiem żółtym na czeską stronę, potem kawałeczek zielonym, potem niebieskim już do celu.
Zaraz za granicą są 2 sklepy w których można nabyć coś co lubimy najbardziej u naszych sąsiadów, kierowcom polecam czekoladę studencką. (nikt tak sobie nie radzi z zatapianiem galaretki w czekoladzie).

Niestety szczyt jest mocno zadrzewiony – więc widoków nie ma, musi wystarczyć napawanie się spokojem na szlaku – spotkaliśmy tylko jedną grupę.
Nie zabrakło oczywiście sposobności do rozłożenia radiostacji i przeprowadzenia kilku łączności fonicznych. Nadawałem tym razem tylko w swoim ulubionym paśmie 40m czyli 7MHz.

Międzynarodowy stolik radiowy

Międzynarodowy stolik radiowy

Zaszufladkowano do kategorii sota