QSL za pierwszą łączność

QSL za pierwszą łączność pod własnym znakiem, 31.03.2000 otrzymałem swoje pierwsze pozwolenie radiowe.

Wygląda na to, że przez zawirowania wirusowe 2020 roku przegapiłem okrągłą rocznicę. Na załączonej fotografii widać kartkę pocztową podesłaną jako kartę QSL – potwierdzenie mojej pierwszej łączności pod znakiem SQ6NEJ. Łączność przeprowadziłem na zbudowanym własnoręcznie dipolu półfalowym zamontowanym przy oknie oraz pożyczonym radiotelefonie Dragon SY-550. Na moje zawołanie na przemienniku SR6S na wielkiej Sowie odpowiedział Stanisław z Wałbrzycha SP6BGF.

W tym czasie najbardziej w uzyskaniu pozwolenia pomogli mi : nauczyciel elektroniki z Zespołu Szkół Elektroniczno-Energetycznych w Wałbrzychu Pan Marek Gerlach SQ6GSN oraz Roman SP6RYH z Kolc – bardzo Wam dziękuje!

Niespodzianka z Ghany

Nie pamiętam tak miłej niespodzianki jak ta, która spotkała mnie dzisiaj. W skrzynce pocztowej nr 73 znajdowała się prezentowana poniżej kartka pocztowa wysłana przez Sylwię i Michała z RainbowTruck ! Nie wiem jak Wy – czytelnicy tych słów , ale ja nie pamiętam kiedy dostałem tradycyjną kartkę pocztową. Faktycznie jeżeli chodzi o krótkofalowców, to otrzymujemy przecież kartki QSL, ale dla mnie to jednak dwie różne sprawy. Mogę się także pochwalić że udało mi się nawet dwukrotnie rozmawiać  na falach krótkich z Michałem SQ3PMM podczas ich wspólnej podróży.

 

Pocztówka z Ghany od RaibowTruck

Pocztówka z Ghany od RaibowTruck

Bardzo dziękuję Sylwio i Michale !