Zadzierna 724 m n.p.m. SOTA SP/SS-019 – w piękną pogodę.

Niniejszym wpisem chciałbym zachęcić wszystkich którzy lubią spacerować górskimi ścieżkami  do wycieczki na Zadzierną. Szczyt niezbyt wysoki, nie znany zbyt szeroko ale nasz trud włożony w wędrówkę wynagradza zapierającymi dech w piersiach widokami. Widać piękne otoczenie Jeziora Bukowskiego (Jeziora Bukówka, czy zalewu Bukówka – także takie określenia zdarzało mi się usłyszeć lub przeczytać). Na załączonych fotografiach można zobaczyć przypadkowego turystę napawającego oczy krajobrazami oraz kawałek panoramy, jako ciekawostka podpowiem, że  na drugim zdjęciu udało się uchwycić szczyt Śnieżka (SOTA SP/KA-001). We wsi Paprotki u podnóży Zadziernej, można znaleźć także miejsca noclegowe, są dostępne domki, pole namiotowe z prysznicami , gospodarze goszczą także nieszczęśliwych posiadaczy przyczep kempingowych 🙂

SOTA SP/SS-019

Przypadkowo napotkany turysta zachwycony krajobrazem

 

 

SOTA SP/SS-019

Widok z Zadziernej SP/SS-019, na pierwszym planie Jezioro Bukówka, daleko w tle szczyt Śnieżki SP/KA-001

 

Kobyla Kopa 860 m n.p.m. SOTA SP/SW-006 – znowu dziura w chmurach

No i znowu się udało !
Od rana deszcz, całą drogę deszcz a na miejscu na czas wycieczki piękne słońce.
Wracamy do samochodów a tu znowu deszcz. Chciałbym żeby zawsze gdy wybieram się w góry udawało się z deszczem jak dzisiaj.
Tym razem zdobyliśmy Kobylą Kopę, miły spacer z Przełęczy Lądeckiej. Polecam przeskoczyć szlakiem żółtym na czeską stronę, potem kawałeczek zielonym, potem niebieskim już do celu.
Zaraz za granicą są 2 sklepy w których można nabyć coś co lubimy najbardziej u naszych sąsiadów, kierowcom polecam czekoladę studencką. (nikt tak sobie nie radzi z zatapianiem galaretki w czekoladzie).

Niestety szczyt jest mocno zadrzewiony – więc widoków nie ma, musi wystarczyć napawanie się spokojem na szlaku – spotkaliśmy tylko jedną grupę.
Nie zabrakło oczywiście sposobności do rozłożenia radiostacji i przeprowadzenia kilku łączności fonicznych. Nadawałem tym razem tylko w swoim ulubionym paśmie 40m czyli 7MHz.

Międzynarodowy stolik radiowy

Międzynarodowy stolik radiowy

Zaszufladkowano do kategorii sota

Czarna Góra 1205m SOTA SP/SW-002 w deszczu…

No to niedziela za nami, udało się dotrzeć na szczyt Czarnej Góry w Masywie Śnieżnika. Wybrałem się mimo niekorzystnej prognozy – zapowiadano przelotne deszcze, choć dzień wcześniej na terenie niemalże całego kraju pogoda była jak w środku lata.

No i niestety, faktycznie całe podejście padał deszcz ale na szczycie przestało ! Dzięki wypożyczonej pelerynce udało się zmoczyć ubranie tylko od wewnątrz  🙂

Chwile po deszczu niebo nieco się przetarło i ze zlokalizowanej na szczycie wieży widokowej można było już podziwiać krajobrazy. Na szczyt dostaliśmy się bardzo szybką trasą , szlakiem czerwonym – który na tym odcinku przebiega razem z zielonym z przełęczy Puchaczówka.

Załączam kilka fotek – mnie najbardziej zainteresowały szyszki 🙂

Oczywiście na szczycie udało się nawiązać kilka łączności w pasmach 40m oraz na UKF paśmie 2m – wszystkich korespondentów pozdrawiam!

Do usłyszenia z kolejnych szczytów.

Czarna Góra Szyszki

A co to szyszki ? 😛

Czarna Góra Widok

Widok po deszczu

Czarna Góra wieża

Najwyższy taras wieży widokowej

73!

SQ6NEJ Kuba