Borowa 853m n.p.m zdobyta !

Ostani spacer górski muszę zaliczyć do udanych, była piękna pogoda i była możliwość ponadawania z pleneru. Trasę rozpoczeliśmy w Jedlinie Zdrój – ul. Ogrodowa (przejazd pod torami)
Potem przez przełęcz na Borową. Ten odcinek zajął nie więcej niż 50 minut dobrym tempem. Jedyna trudność do bardzo treściwe ale na szczęście krótkie podejście pod samym szczytem. Na górze udało się rozwinąć antenę – dipol na 7 MHz i zrobić sporo jak na moje poprzednie wypady łączności 40 QSO na 7 i 14 MHz oraz 3 QSO na 145 MHz. Niestety ktoś zdemolował piękny kamienny znak który znajdował się na szczycie , poniżej zamieściłem zdjęcie znaku z przełęczy – ten na górze był wykonany wtej samej technologii.

Ze szczytu udaliśmy się w stronę Rybnicy Małej – tam część wycieczki wsiadła do podstawionego pojazdu i odjechała na spoczynek. Ja udałem się dalej jak samotny zielony żagiel 🙂 Z Rybnicy kawałeczek drogą aby wrócić na czerwony szlak który prowadzi spowrotem do Jedliny Zdrój – na stację kolejową . Potem już szlak żółty do ulicy Ogrodowej.

Trasę można podziwiać klikając na link do strony Mapy Turystycznej

Trasa Pod Gaikiem ? Pod Gaikiem w serwisie mapa-turystyczna.pl

ft-897_borowa znak